Топ производи
Е-информатор

NATURE ESSENTIAL - Јаболков Оцет 500 мг- ( 50 таблети)

Го регулира метаболизмот и го поттикнува топењето на мастите со што го помага слабењето. Одличен диуретик кој чисти од токсинии, го олеснува дејството на дигестивните ензими.
Производител: Nature Essential
329,00 ден.

Skopje

Radovis

Stip

Kumanovo

Strumica

Kicevo

Veles

Bitola

Со овој производ ќе добиете 32 наградни поени. (32,00 ден.).

Нарачки на телефон: (+389)(2)3218821

NATURE ESSENTIAL  - ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ 

Јаболковиот оцет е ферментиран сок од цедени јаболка. Содржи оцетна киселина и нутритиви (хранливи материи),како што се витамините В и С. Јаболковиот оцет може да помогне за намалување на нивото на шеќер кај луѓето со дијабетес со тоа што ја менува апсорбцијата на самата храна од страна на стомакот. Јаболковиот оцет може да спречи и отфрлање на некаква храна.

Јаболковиот оцет може да се користи само како оцет или со мед за слаби коски, губиток на тежина, грчеви и болки во нозете, стомачни проблеми, воспаление на грлото, проблеми со синуси, висок крвен притисок, артритис, за да му помогне на телото да се ослободи од токсини, да ги стимулира когнитивните способности, да го забави процесот на стареење, да го регулира крвниот притисок, да го намали холестеролот и за борба против инфекции.

Некои луѓе го нанесуваат јаболковиот оцет на кожата за акните, како тонер на кожата, за смирување на изгореници од сонце, против осипи на кожата, за убоди од инсекти и да спречи појава на перут.

Во храната, јаболковиот оцет се користи како агенс за арома.

-Дијабетес. Некои прелиминарни испитувања наложува консумирање на капсули јаболков оцет, бидејќи го намалува нивото на шеќер после оброкот.
 

-Бавно варење
 

-Губиток на тежина
 

-Грчеви во нозете
 

-Грчеви во стомакот
 

-Проблеми со синусите
 

-Висок крвен притисок
 

-Инфекции
 

-Намалување на холестеролот
 

-Подобрување на циркулација
 

-Акни
 

-Изгореници од сонце
 

-Осипи на кожата
 

-Каснување
 

-Перут


Препорачана дневна доза е 3 таблети по оброк со поголема количина на течност.


Консултирајте се со вашиот доктор или фармацевт доколку сте на терапија со диуретици, лаксативи или пак имате срцево заболување или дијабетес.


Нема познати серизони несакани ефекти доколку се зема во пропишаните дози.

Тегоби
Корисните кои го нарачаа овој производ истотака нарачаа

NATURE ESSENTIAL - L- Carnitine 450 мг - ( 50 капсули)

Го олеснува снабдувањето на мускулите со енергија, ги согорува вишокот масни наслаги ја зголемува еластичноста на телото, ja подобрува циркулацијата.
359,00 ден.

NATURE ESSENTIAL - Ресвератрол 500 мг - ( 50 таблети)

Моќен антиоксиданс кој го подмладува организмот, го штити срцето од кардиоваскуларни заболувања, ја обновува ДНК – та, го намалува нивото на холестеролот, триглицеридите и ги чисти крвните садови. Тајниот еликсир на французите за добро здравје и витка линија.
359,00 ден.

NATURE ESSENTIAL - Зелен чај екстракт 400мг - (50 капсули)

Ги намалува килограмите и масните наслаги · Моќен антиоксиданс кој го успорува процесот на стареење · Го намалува ризикот од канцер · Превенција од срцеви заболувања и мозочен удар · Совршен избор против дијабетесот · Го намалува лошиот холестерол
289,00 ден.